Zorganizujte si správně váš svatební den!

Věříme, že většina žen si svatební povinnosti a plánování svatby velmi užívá, nicméně občas je to přesto náročné. Mnohdy máme pocit, že jsme mysleli na vše, ale nakonec máme z některých okamžiků svatebního dne rozpačité pocity. Na co si tedy dát pozor a čemu se vyvarovat, abyste si svůj den opravdu užili a měli i zpětně ze své svatby dobrý pocit ?
pan a paní
Nejprve si důkladně promyslete, jak velkou svatbu chcete. Možná, jako mnoho žen, toužíte po velké svatbě. Taková legrace ovšem stojí spoustu peněz. Pokud nemáte finance nazbyt a jste například ve fázi, kdy si teprve začínáte budovat společný život a zejména bydlení, promyslete to. Možná budete mít zpětně pocit, že vám ten jeden den za tolik peněz nestál a budete litovat, že musíte o to déle šetřit na vlastní bydlení.
Než stanovíte datum, sestavte si alespoň orientačně seznam hostů. Možná budete překvapení, na jaké číslo jste se dostali. Pokud budete mít velký počet hostů, které budete muset zároveň ubytovat, co nejdříve věnujte čas hledání vhodných prostor, protože pokud je váš rozpočet omezený, pravděpodobně to bude náročnější.
Sestavte si dopředu orientační rozpočet. Ten se samozřejmě odvíjí od počtu hostů a místa, kde budete svatbu mít. K odhadovaným nákladům si připočtěte zhruba 15 % navíc. Nebudete pak nemile překvapení.
Připravte si harmonogram. Nicméně takový, který bude představovat pro vás i hosty záchytné body, ale nebude vás svazovat a stresovat.
Postarejte se o zábavu. Mějte v záloze nějaké nápady, hry, které hosty zabaví, pokud bude zábava váznout. Požádejte vaše přátelé, ať něco připraví!
srdce novomanželů
Delegujte povinnosti! Váš den D byste si měli naplno užít. Všechny povinnosti tedy delegujte na ostatní. Předejte obálky s penězi zodpovědným osobám, ať si to vezmou na starost. Pověřte svoji kamarádku, ať po obřadu dohlédne například na to, aby se hosté vhodně seřadili, až budete vycházet z obřadní síně, případně ke skupinovému focení. Rozhodně si neberte na starosti přípravu výslužek a podobné záležitosti, které by vás zbytečně zatěžovaly.
Nejdůležitější rada na závěr! Nenechte si do svatby a svých představ od nikoho mluvit a určitě si to udělejte podle svých představ! Přece jen svatba bývá jednou za život a mohli byste toho jednou litovat!