Technika složení počítače

Sestavení počítače jako takového není technicky zase nějak moc náročné. Rozhodně se u toho nezapotíte a nebude vás po tom bolet celé tělo. Chce to jen zručnost a samozřejmě mít minimální znalosti problematiky. A napoprvé byste si měli obstarat nějaký návod.  

Tady jej nenajdete, protože je to přece jen na delší dobu a návod by sem nevešel. Můžeme se však podívat na některé komponenty. 

mateřská deska

Základem je samozřejmě skříň. Do ní se budou dávat všechny komponenty. Jako další základní věc je snižování teploty. To znamená větráček a ten se většinou koupí i s trafem. Je to taková dost nevzhledná krabice a montuje se dozadu, protože tam také povede přívodní kabel.  

Následně vás čeká osazení procesoru do patice, na to se musí hodně opatrně a nic neřešit silou. Jinak se bude postupovat s procesorem od Intelu a jinak od AMD. Ale klid, vždy bývá přiložen návod s obrázky.  

Nahoru pak dáte chladič a je to. Znovu opakuji pracujte s citem a velmi opatrně.  

montáž komponentů

Následuje zapojení RAM pamětí, což je prostě zasunutí do držáku, stejně jako s grafickou kartou. Ta se může viklat, nežli se řádně usadí. Zde je třeba mírně zatlačit, ale opět s citem.  

Jako poslední byste měli instalovat hard disk a zde již záleží na tom, jaký jste si pořídili. Pokud starší s rotujícími disky uvnitř, nebo moderní klasiku. Každý se montuje dle návodu a každý jinak. Nu a když to máte uděláno, jste hotovi. Pokud ovšem nemáte ještě zastaralou mechaniku na DVD nebo disky všeobecně. Ta už se moc nepoužívá, protože cenové hladiny těchto věcí se již dají srovnat s cenou USB a proto se od vypalování pomalu ustupuje.  

Nuže tolik jen pro představu, co obsahuje práce složení počítače vlastní rukou. Většinou je pak třeba dávat pozor na takzvaný „cable management“, což je v každé skříni vymyšleno jinak, aby byla zaručena řádná cirkulace vzduchu. Až to vše máte ve skříni, můžete si pogratulovat.