Trička do nepohody

Z naší nabídky si můžete zvolit trička a košile, které jsou vhodné jak pro služební, tak i vojenské účely. Oděvy jsou doplněny rozličnými taktickými prvky, jako například střihy, které vás neomezují v pohybu, rozličné kapsy a poutka. Obzvláště důležité jsou však materiály, ze kterých jsou naše oděvy vyrobeny. Jsou všechny z kvalitních přírodních materiálů, které dobře odvádějí vlhkost při sebevětší zátěži a situace. Velice atraktivní a v současné době velmi oblíbené jsou například trička s vojenskou tématikou a vlasteneckými motivy, jako jsou nejrůznější náševky, znaky a erby. Z těch nejvíce žádaných jsou to převážně trička s motivem slezská orlice.

Trička

Erb s motivem slezská orlice je známý a používaný již od třináctého století a je k vidění na náhrobku knížete Jindřicha druhého Pobožného. Dále je možné tento erb slezská orlice spatřit ve znaku pruské provincie Slezska, ale i Moravskosleszkého kraje, Olomouckého kraje a v neposlední řadě i ve státním znaku České Republiky. Když se podíváme blíže na historii tohoto heraldického znaku, který představuje černá orlice, která je umístěna ve zlatém poli, dovede nás do třináctého století, kdy bylo Slezsko založeno podle práva českých korunních zemí.

Muž v tričku

Pokud se zaměříte na výzdobu mostecké věže v Praze ve Starém městě, spatříte právě slezskou orlici, která je datována ze čtrnáctého století. A v neposlední řadě najdeme erb slezské orlice i na pečeti Ladislava Pohrobka. Až do poloviny osmnáctého století byla zobrazována slezská orlice bez královské koruny, ale později je slezská orlice již trvale korunována. Jestliže potřebujete nějaké kvalitní tričko pro volný čas, na výšlapy do přírody, stanování, rybaření, anebo na sport, případně i na doma k televizi, zcela jistě si vyberete v naší nabídce trička s krátkým rukávem a moderním výstřihem do půloblouku i s nápaditými potisky.