Nepodceňujte protahování

Jako správní sportovci byste měli zaručeně vědět, že každý sval v těle si po posilování zaslouží pořádně protáhnou, jinak Vás totiž čeká jednoduchá věc – natažený sval či hodně zkrácený. Obojí není nic příjemného. Věřte také tomu, že když se budete dostatečně protahovat před a i po výkonu, tak se o hodně zkrátí doba rekonvalescence a to Vám poskytne víc prostoru k tréninku. Jak se tedy nejlépe protahovat? Jednou z oblíbených možností je navštěvovaní lekcí yogy. Ta je na to totiž asi nejúčinnější a dokáže Vás mimo jiné krásně uvolnit a i při ní sportujete a Vaše tělo pálí kalorie. Yoga totiž uvolňuje velmi efektivně stres a napětí ve Vašem těle, navíc obsahuje plno pozic, ve kterých protáhnete opravdu celé tělo a to i takové svaly, že jste neměli potuchu, že je vůbec v těle máte.
zívání kočky

Vytvořte si ranní rituál, během kterého si dáte pár oblíbených cviků na protažení. Můžete to být sekvence opravdu jen dvou tří cviků, které provedete hned poté, co vylezete ještě rozespalí z postele. Kromě toho, že se Vaše tělo krásně protáhne se Vy velmi dobře proberete a najdete tu nedosažitelnou sílu po ránu. Když toto budete dělat opravdu poctivě každý den a k tomu si do tréninkového plánu zařadíte nějakou tu hodinku či dvě týdne na protahování opravdu celého těla anebo nějakou skupinovou lekci yogy, tak velmi brzo uvidíte výsledky. Nejenže budete pružní jako baletky, ale Vaše sportovní výkony polezou velmi rychle nahoru. Tělo si totiž vyžaduje mít dostatek protažení a každý kloub a sval v těle pak funguje mnohem lépe. Navíc je to velmi dobrá prevence před různými onemocněními, které vznikají v důsledku přetrénování anebo špatného způsobu provádění cviků v posilovně a podobně…
bruneta cvičí

Také nezapomínejte na jeden volný den v týdnu. Tělo potřebuje občas úplně vypnout a takzvaně se nadechnout, aby načerpalo sílu do dalších aktivních dnů. Najděte si tedy den, kdy nebudete dělat vůbec nic a necháte své tělo, ať se zregeneruje u dobrého filmu a jídla.