Nakupujte tam, kde obchodují zkušení střelci

Zvládli jste úspěšně zkoušky, které jsou potřebné pro získání potřebného oprávnění, a nyní se rozhodujete, jakou si koupíte zbraň? Výběr máte opravdu bohatý, respektive jste omezeni pouze skupinou, kterou jste si nechali zřídit. V současné době existuje v České republice pět skupin, dle kterých se dělí oprávnění střelců pro nákup zbraní:

gun

Skupiny zbrojního průkazu:

  • A = zahrnuje vybavení, které je použitelné pouze pro sběratelské účely
  • B = možné získat již v nižším věku, neboť jde o oprávnění pro sportovní účely
  • C = skupina, která je vyžadována pro myslivecké a lovecké účely
  • D = určená například pro policisty a jde o skupiny, která je nutná pro výkon zaměstnání nebo povolání
  • E = nejčastější skupinou je pak oprávnění, které slouží pro ochranu života, zdraví nebo majetku

Dle tohoto rozdělení pak můžete vybírat samotné zbraně. Je proto zřejmé, že člověk, který bude mít zájem pouze o nějakou menší pistoli, kterou je možné efektivně nosit neustále u sebe a v případě potřeby se bránit, nebude potřebovat například skupinu B nebo C. Naopak člověk, který to se střeleckým vybavením myslí opravdu vážně, si udělá většinu skupin. Je to jednodušší nejenom z hlediska samotných zkoušek, ale také díky tomu, že nebudete muset platit za každé oprávnění zvlášť, pokud byste se v budoucnu rozhodli své dosavadní oprávnění rozšířit.

zbraň

Co si pořídit?

Když už přijde na řadu výběr samotného vybavení, musíte si uvědomit, co je pro vás důležité. Bude to spíše obranné vybavení nebo si chcete pořádně zastřílet na střelnicích, a proto chcete něco přesného a zkrátka zábavného? Pro všechny případy máte možnost využít bohatý sortiment zbraní v bazaru, který se neustále mění. Je tedy možné zakoupit i opravdové skvosty, pokud se věnujete sběratelským činnostem v této oblasti.
Proč tedy nevyužít těch otevřených možností, které v České republice jsou?