kočka nebo pes?

Kdo by neměl rád zvířata. Chodíme se na ně koukat do ZOO, různých akvárií a žasneme, jak je příroda nádherná. Je lepší mít doma psa nebo kočku? Kdo by nechtěl mít doma nějaké to zvířátko. Vždy je třeba volit podle toho jaké požadavky na prostor mají. Proto není vhodné velkého psa pořizovat do bytu a podobně. Dneska se podíváme na dva skoro nesmiřitelné rivaly, kteří s námi žijí od nepaměti. Někdo má doma jednoho a jiný zase druhého. V některých, ale domácnosti se objevují oba dva a někdy si umí jít pěkně po krku. Jedná se o kočku a psa. 

pes

Pokud se nejprve zaměříme obecně na kočku tak dokáže v průměru žít čtrnáct let. Psi jsou na tom trochu hůře a jejich průměrná doba dožití je jedenáct let. Ale jsou případy kdy se kočky dožijí i dvaceti let a psi patnáct. Takže je to jedinec od jedince, tak jako u člověka. Dneska se trochu zaměříme na porovnání obou zvířat ve smyslu, co si raději pořídit domů. Věk už víme a teď se podíváme na finance. Pokud si domu pořídíme kočku můžeme počítat s tím, že nás bude za celou dobu stát méně než pes. Tedy se více hodí do rodin s menším finančním rozpočtem.

kočka

Výhodou kočky je, že nesmrdí tak moc jak pes a také kočku hlavně nemusíte venčit. A to je velká úspora času. Nechci dneska vyzdvihovat jen kočky, ale další pozitivum koček je, že Vám nebude poskakovat po návštěvě a vydávat hlučné zvuky. U psa je pravděpodobné, že Vám od radosti poskáče všechny členy rodiny, v tom horším případě na ně bude hlučně štěkat. To kočka si zaleze a během celé návštěvy se neukáže, tedy pokud zrovna nedostane hlad. U psa je pravděpodobné, že bude více oddaný svému páníčkovi. Můžete s ním hrát různé hry. Obě zvířata v sobě mají něco, co může být lepší pro jednoho nebo druhého člověka. Ať už si vyberete jakékoliv zvíře, vždy se k němu chovají hezky. Ono se vám odvděčí velkou láskou.