K čemu chytrý telefon nejčastěji používáme?

Chytrý telefon je přístroj, který je dnes dostupný i ve velmi nízkých cenových hladinách. Pochopitelně jsou levné modely méně výkonné a s jinými technickými parametry, než ty dražší, ale razantní pokles cen smartphonů způsobil jejich rozšíření v masovém měřítku. Odhaduje se, že do dvou let bude v České republice vlastnit chytrý telefon 90 procent dospělých lidí a také většina dětí a teenagerů ve věku od 9 do 17 let.
kožené zboží
Zajímavý průzkum zveřejnila analytická společnost Ipsos, která jej prováděla na základě zadání telekomunikačním subjektem Huawei. K čemu telefon vlastně potřebujeme?

  • Na prvním místě suverénně vede mezi Čechy využívání sociálních sítí. Překvapivé to až tak není vzhledem k tomu, že největší procento vlastníků chytrých telefonů je mezi mladou generací. Průzkum uvádí, že alespoň jednu ze sociálních sítí navštěvuje touto cestou 86 procent všech vlastníků smartphonů v Česku.
  • Pomyslné druhé místo obsadily, podle očekávání, zpravodajské weby, nejen ty nejznámější, dokonce i některé alternativní, nebo dokonce kontroverzní. Lidé zkrátka rádi porovnávají informace a komentáře o událostech z různých zdrojů. Počet uživatelů smarthonů sledujících zpravodajství narostl v tomto případě do 80 procent.

dotykový samsung

  • Třetí místo patří vyhledávání dopravního spojení (vlak, autobus, MHD). To provádí zhruba 75 procent uživatelů chytrých telefonů.
  • Na čtvrtém místě není nic jiného, než používání navigace, tu uvádí do provozu celkem 74 procent lidí.
  • Pátou příčku si rezervovalo internetové bankovnictví, skrze smartphone jej užívá 63 procent respondentů průzkumu.

rozebraný telefon

  • Na šestém místě jsou vyhledávané výrazy pro různé zboží a služby, tím se zabývá přibližně 59 procent uživatelů.
  • Na chvostu popularity se trochu krčí, i když poměrně překvapivě, zábava, především pro děti a mládež, to se týká zhruba 34 procent majitelů smartphonů. Těsně za nimi je 33 procent aktivních hledačů pracovních nabídek a nejhůř skončila internetová seznamka. Přes chytrý telefon se do takového dobrodružství pouští jen 17 procent lidí.