Jak se připravit na vysokou školu?


 Samozřejmě se nutná příprava odvíjí i od náročnosti dané univerzity. Důležité informace zjistíte také na dni otevřených dveřích nebo různých diskuzních fórech.

Jako první si zjistěte na stránkách univerzity všechna potřebná data. Přijímací zkoušky, zápis ke studiu, první den. Připravte si předem všechny dokumenty. Najděte si informace ohledně knihovny, vydávání studentských kartiček a zorientujte se v dopravě.
police na knihy

Přidejte se do skupin pro prváky na Facebooku, kde starší studenti budou sdílet všechny potřebné věci. Najděte si informace ohledně seznamovacího kurzu a určitě ho nevynechte. Asi první dva týdny je hodně lidí rozškatulkovaných podle skupin, ve kterých byly právě na seznamovacím kurzu.

Pokud bydlíte od univerzity dál, opravdu hodně dopředu si vyřešte ubytování. Většinou je dobré bydlet na kolejích z důvodu dobré dostupnosti do školy. Vzhled a vybavení občas není úplně ideální, ale je to cenově nejlevnější. Další možností je sehnat si byt. Byt je ale ve větších městech drahý a museli byste pravděpodobně počítat i s nějakou brigádou při studiu. Poté je možnost si sehnat spolubydlící do bytu. Klidně studenti bydlí i po 4-5 lidech a nájem si dělí. Každopádně několik měsíců dopředu byste měli vědět, kde budete bydlet a připravit si všechny potřebné dokumenty. Kapacity kolejí i bytů na začátku semestru bývají více než přeplněné.
studentka s knihou

Školní pomůcky moc nehroťte. Stačí propiska a papír, občas ani to. Samozřejmě je jen na Vás, jak moc organizovaní chcete být. Je dobré si zakládat složky ke každému předmětu. Také si předem zjistěte, zda smíte používat notebook při přednáškách. Během zkouškového poté využijete určitě zvýrazňovače.

Také si zařiďte tiskárnu, nebo si najděte místo, kde budete moci tisknout větší počet papírů.

Co se týče učení dopředu, je to jen na Vás, ale často to k ničemu moc není. Spíše si opakujte základy ze střední. Skripta si půjčte, nebo zakupte, až během prvního týdne.

Nebojte se pro více informací obrátit na lidi, kteří už na dané univerzitě studují. Ať už na různých diskuzních fórech, facebookových skupinách nebo stránkách školy.