Bourák pro profesionály

Také jste fandou seriálů s kriminalistickou tématikou? Jestli ano a jestliže jste ještě k tomu tak trochu pamětník, určitě vám neušel jeden úžasný britský seriál. Stačí říci Bodie, Doyle a Cowley. Už jste doma? Samozřejmě, že je to seriál Profesionálové. Ale vzpomene si dneska ještě někdo, jaký měl Cowley služební vůz? Nebudu napínat. Byl to FORD GRANADA.
·        Tento vůz rozhodně nepatřil před revolucí v Československu za naprosto běžný.
·        Po revoluci se v České republice na tomto faktu ale také nic moc nezměnilo.
ford granada 1977-1985
Možná by se dalo říci, že kdyby vůz nezpopularizoval právě zmíněný seriál, asi by si ho nikdo moc nevšiml. Byla to taková šedá myška. Dnes je jeho pozice trochu jiná. Vedle stejně starých mercedesů a bavoráků se vyjímá jako skutečná rarita. Pro sběratele nebo nadšence představuje ale tento vůz v dnešní době malé potíže. Je velice omezená dostupnost náhradních dílů. Potěšující je, že když už se vám podaří je sehnat, nejsou přehnaně drahé. Záchytným bodem může být jeden internetový obchod v Německu, který se náhradními díly na starší vozy zabývá.
ford granada

I Ford Granada má svůj klub

Automobil Ford Granada se vyráběl jako automobil vyšší střední třídy s pohonem zadních kol ve Velké Británii, v části Dagenham a v Německu, městě Kolíně. Z důvodu nedostatků náhradních dílů se mnohdy stávají nenapravitelné chyby. Neznalý sběratel touží mít doma Ford Granada, a postupně zjišťuje, že koupil několik automobilů v jednom. Nejčastějším proviněním je například instalace nepůvodní převodovky nebo i přestavba na LPG.
·         Jestliže nemáte tedy v úmyslu koupit bezcenný kus železa, je potřeba vzít si s sebou někoho věci skutečně znalého, aby vám případné nedostatky odhalil.
Téměř každý automobil, který se stal veteránem, má řadu příznivců, kteří se sdružují v internetových klubech. Výjimku neudělal ani Ford Granada.