Bez bazénové chemie se při údržbě vody neobejdete

Nepostradatelným pomocníkem všech majitelů domácích soukromých lázní, ať už těch krytých v domě, anebo těch zahradních, je bazénová chemie. Pokud si ke koupání zakoupíte klasický bazén, tak se bez ní jednoznačně neobejdete. Nejedná se totiž o přírodní jezírko, ve kterém jsou veškeré procesy, včetně samočištění, přirozené, a probíhající na jiné bázi. Zmíněné přípravky se dají zařadit do tří hlavních kategorií – k dispozici k údržbě vody vám tak může být chlorová, bromová anebo kyslíková chemie.

bazénová chemie

Jak už jejich název napovídá, tak tyto tři typy základních přípravků se dělí na základě toho, jaká je obsažená aktivní látka, na jejímž základě fungují.
K nejoblíbenějším a nejvíce užívaným patří bezpochyby přípravky chlorové chemie. To asi nikoho nepřekvapí, neboť přítomnost chlóru každý z nás detekuje velice snadno po čichu. A právě to je základním důvodem, proč existuje zároveň mnoho odpůrců tohoto způsobu čištění vody – zkrátka proto, že jim tento zápach desinfekce vadí. Nicméně je na místě uvést, že chlorové přípravky jsou velice spolehlivé, chlór ve vodě vydrží poměrně dlouhou dobu a na výběr máte ze široké palety výrobků od tablet až po tekuté přípravky.

bazénová voda

A jejich cena je rovněž příznivá.
Druhou, poměrně oblíbenou kategorií, jsou přípravky na bázi aktivního kyslíku, který je v tomto případě hlavním oxidačním činidlem, jež likviduje zárodky nežádoucích mikroorganismů ve vodě. Na kyslíkových přípravcích jistě oceníte, že po jejich použití žádný zápach nezaznamenáte. A velice vhodné jsou také pro všechny, kteří trpí alergiemi a zvýšenou citlivostí k chlóru.
Třetí, poměrně novou kategorií, která si teprve své příznivce hledá, jsou přípravky bromové chemie. Ta je velmi vhodná do oteplených vod, třeba ve vířivkách.
Ať už si však vyberete jakkoli, měli byste mít vždy na paměti, že k tomu, aby aktivní oxidační látky dobře fungovaly, je nezbytné, aby voda ve vašem bazénu měla správné pH.