Žít nebo nežít na dluh?

Otázkou zůstává, co vlastně chceme. Chceme žít na dluh? Nebo naopak nechceme? V dnešním světě si přece můžete vybrat, takže záleží jenom na Vás. Když se tak zapřemýšlíme, možná si řeknete, že nemáte na výběr. Ano, zde s některými musím souhlasit v tom slova smyslu, že možná nemají na výběr a společnost a dnešní svět je donutil k tomu, aby si půjčku vzali, i když to nechtěli udělat, ale jak jinak by mohli alespoň trochu slušně žít?

burza2

Dnešní doba je svobodná, máme demokracii, máme slušné platy a stabilní ekonomiku, i když se někdy může otřásat v základech, tak stále to nějakým způsobem funguje. Máme svobodu slova a máme moderní svět. Jenomže co to všechno znamená? Zřejmě zase jenom to, že se musíme v každém ohledu přizpůsobovat okolnímu světu a také to každodenně děláme, aniž bychom si to uvědomovali. Buďte pro jednou něčím výjimeční a rozmyslete si předem, zdali chcete žít na dluh.

V některých případech nemáme na vybranou, proto jsou zde bankovní a nebankovní půjčky a úvěry.

Nebankovní společnosti jsou tolerantní, mohou půjčit peníze i za podmínek, že například máte záznam v registru dlužníků. Poskytují půjčky jak běžným spotřebitelům, tak také podnikatelům.

americké dolary

Půjčit si můžeme buďto formou úvěru, s dlouhou dobou splácení a nízkým úrokem. Třeba na 30 let si můžete vzít i hypotéku, u které vždy ručíte nějakou nemovitostí. Nebo si můžete vzít podnikatelský úvěr, a to v případě, že jste OSVČ nebo máte firmu či podnikáte. Dalším způsobem, jak přijít k financím je skrz takzvaně obyčejnou půjčku.

Americká hypotéka bez doložení příjmu je v mnohých případech název pro podnikatelský úvěr.

Někdy si potřebujeme půjčit pár tisíc, jindy několik desítek tisíc či stovek tisíc. Plánujete rekonstrukci, potřebujete sehnat vybavení domácnosti či chcete další věci? V tom případě postačí běžná půjčka s optimálními podmínkami. Ovšem pozor, když narazíte na slova jako je americká hypotéka, nemusí to nutně znamenat spotřebitelský úvěr, ale může se pod tímto slovem ukrývat podnikatelská půjčka.