Sklo v koupelně už není tabu

Sklo v koupelně je poměrně stále velmi diskutovaná věc. Má mnoho odpůrců, kteří argumentují již zastaralými a nepravdivými názory. Pro ně je totiž sklo v koupelně nebezpečné a nepraktické na údržbu. Jak tomu ale je opravdu v dnešní době?

Skleněná zástěna

Skleněné zástěny, zvlášť v malých koupelnách jsou prakticky nepostradatelné. Dokážou ji totiž prosvětlit a provzdušnit. Budete mít v koupelně lepší zážitek.

Abychom ale vyvrátili kritikům jejich tvrzení, i zde musí být dodrženy určité podmínky.

Musí být kvalitní. Mělo by být vyrobeno z bezpečnostního tvrzeného skla, odolného vůči nárazu. Vyrábí se z podobného materiálu jako autoskla.

Tloušťka je doporučována minimálně 6-8 mm.

Povrchová úprava by měla být odolná proti omaku, stékajícím kapkám a usazování vodního kamene.

Nemělo by mít žádné ostré hrany a mělo by být přístupné pro snadnou údržbu.

Sklo naopak usnadňuje údržbu v koupelně. Na umytí stačí voda s octem, nebo jakýkoliv vhodný čisticí prostředek. V mnoha domácnostech se již objevují i elektrické čističky na okna, které využijete i na vyleštění zástěny a zabere vám to jen pár sekund. Pokud ho nějakou dobu neumyjete, tak se vlastně taky nic krom estetického hlediska nestane. Tento povrch je totiž tzv. bakteriálně pasivní. Žádným bakteriím se na něm nedaří. Je to jeho nezpochybnitelná vlastnost.
Skleněná zástěna průhledná

Mohla by vás trápit ztráta intimity, kterou potřebujete, ale ani toto tvrzení neplatí. Můžeme použít různé druhy průhlednosti a barevnosti. Vzory také nejsou k zahození.

Velmi zajímavý může být i skleněný obklad ve sprchovém koutě, nebo za umyvadlem. Odpadnou vám problémy s údržbou spár, kde se soustavně hromadí bakterie. Na trhu najdete opravdu hodně možností a barevných variací, aby si každý našel tu pravou a ukojil tak svou touhu po dokonalé koupelně.

Nebojte se experimentovat se sklem. V dnešní době je vše dovoleno a bezpečnostně doladěno.