Navštivte české zoo!

Celkem je v České republice 15 zoologických zahrad a každá zoo se liší a nabízí návštěvníkovi něco jiného, každá má své specifické zajímavosti, na které láká návštěvníky.
hlava slona
Zoo Praha
– naše nejznámější zoo, která se řadí do první desítky nejhezčích zoologických zahrad na světě, nabízí velké množství různých druhů zvířat. Vidět tu můžeme naše domácí hospodářská zvířata, jako krávy, husy až po exotická zvířata, jako jsou sloni či tygři. Velkým lákadlem pro návštěvníky je zejména rodinka goril v čele se samcem Richardem a také lední medvědi.

Pražská zoo postupně přestavuje své pavilony v modernější a pohodlnější pro zvířata, právě i tyto dva druhy již zmíněných zvířat čekají na nové pavilony. V minulosti už se dočkali nového pavilonu sloni, kde se narodila už dvě sloní mláďata. Díky tomu také mohla pražská zoo přivítat spoustu dalších návštěvníků.
opičí mládě
Zoo Dvůr Králové nad Labem
– pokud chcete zažít jízdu po safari mezi volně pobíhajícími zvířaty, nemusíte letět do Afriky do národních parků na safari, ale stačí vám, když navštívíte zoologickou zahradu ve Dvoře Králové nad Labem. Tady se můžete buď vlastním autem, nebo speciálním Safaribusem, projet v českém safari. Vidět zde můžete zebry, antilopy či pakoně, které se tu volně pasou. Spatřit můžeme také v přirozených výbězích nosorožce, žirafy či nově také lvi. V Safari se můžete ubytovat v Safari Kempu a zvířata tak navštívit kdykoliv budete chtít.

Zoo Zlín
nejnavštěvovanější zoologickou zahradou na Moravě je Zoo Zlín. Každý rok tam zavítá více než půl milionů návštěvníků a v České republice je druhou nejnavštěvovanější zoo. Zajímavostí je zejména zámek Lešná, který je součástí areálu zoologické zahrady. Součástí je i botanická zahrada a mezi velká lákadla patří přímý vstup návštěvníků do expozice pštrosů emu a klokanů.

Zajímavé jsou ale i další zoo v České republice. Například nejstarší zoo najdeme v Liberci. Liberecká zoo je známá také chovem bílých tygrů. Největší zoo, co se rozlohy týče, zase můžeme najít v Chomutově, jejíž součástí je i skanzen Stará Ves. Ostravská zoo zase láká na vzácné druhy lemurů či pavilon hrochů. Zajímavá je i zoo v Protivíně, která se specializuje pouze na chov krokodýlů, které zde můžete vidět z bezprostřední blízkosti. V Jihlavě se zase snaží o chov zvířat bez mříží a v Plzni můžete vidět druhý největší medvědinec v Evropě či navštívit přilehlý Dinopark.