Kde je vhodné použít sedací pytel

Dnes v bydlení převažuje individualita. Každý dům či byt jiný, a to také znamená, že má i jiné vybavení, včetně sedacího nábytku. To je reflektováno i výrobci a prodejci, kteří nabízí ve svých prodejnách širokou škálu všech možných tvarů a materiálů.

Jedním z těch relativně nových na našem trhu je pak sedací pytel. Jak již název napovídá, jedná se o pytel ze silné, avšak na omak příjemné tkaniny. Ten je naplněn nejčastěji drtí. Jeho předností je, že se dá snadno tvarovat a přizpůsobí se jakékoliv poloze, ve které se na něj usadíme. Navíc je i snadno přenosný, takže jej vždy můžeme lehce dát tam, kde jej právě potřebujeme. Nemusíme tedy tahat těžké židle či křesla.

beanbag2

Samozřejmě však nemá jen samé výhody. Tím hlavním minusem je jeho výška. Ta znamená, že jej prakticky nelze použít u běžně vysokého stolu. Jediné, k čemu jej lze umístit, je malý konferenční stolek.

Dále je zde fakt, že na rozdíl od kvalitních židlí nepodporuje správný způsob sedu. To může mít při dlouhodobém pravidelném používání nepěkné důsledky na páteř, zejména pak u dětí.

Ovšem i tak se najdou místa, kde se tyto sedací vaky uplatní. Jedním z nich je paradoxně dětský pokojíček. Dítě si tak totiž může hrát na podlaze, aniž by muselo sedět přímo na zemi. To oceníme zejména v zimě, kdy podlaha někdy není ani přes naši největší snahu nejteplejší.

beanbag1

Vzhledem k tomu, že vytváří neformální atmosféru, se tyto pytle hodí také pro chvíle nezávazného povídání s kamarády, případně pro společné dívání na televizi. Proto jsou také používány v nejrůznějších psychologických poradnách, kde mají klientovi pomoci snížit stres.

Jak je tedy vidět, i tento typ nábytku má své místo, i když se nám to na první pohled nemusí zdát. Je jasné, že i u nás bude jeho obliba stoupat. Proto je dobré vědět, kdy se vyplatí jej použít, ať později nelitujeme.