Jak se vyspat dorůžova

Abychom mohli během dne stihnout co nejvíce věcí a měli na to dostatek energie, budeme se na to muset dobře vyspat. Zároveň také to, jak se vyspíme má vliv na naši náladu a kvalitní spánek se také promítá do našeho zdravotního stavu. Kvalitní a plnohodnotný spánek je zkrátka důležitý k tomu, abychom byli odpočatí, zdraví a dobře naladění.
spokojený spánek.jpg

Nedostatek spánku se pak na nás projevuje únavou, podrážděností, bolestmi hlavy, vyčerpaností, sníženou imunitou a dlouhodobý nedostatek spánku může trvale poškodit naše zdraví a také urychluje proces stárnutí organismu. Proto dbejte na to, abyste chodili každý den spát přibližně ve stejný čas a dopřejte si spánek minimálně o délce 6 – 8 hodin. Chodíte spát včas, ale dlouho se převalujete a nemůžete usnout? V noci se často budíte? Možná děláte něco špatně. Spánek sám o sobě totiž nestačí k tomu, abychom se probudili odpočatí, svěží a plni energie. Důležité jsou také zásady, které bychom měli dodržovat nejen při spaní, ale také nějakou dobu před spánkem samotným.
velká postel.jpg
Tipy pro kvalitní a co nejlepší spánek
Jedním z nejdůležitějších kroků ke kvalitnímu spánku je dobře vyvětraná a také zatemnělá místnost, ve které je teplota 17-20°C. Dalším z aspektů je také samozřejmě kvalitní matrace, bez které byste se horko těžko dobře vyspali. Před spaním se také vyvarujte používání elektronických zařízení a raději je vyměňte třeba za pěknou knížku. Vyzkoušet také můžete aromaterapii ve formě sprejů nebo aromalampu – například etérické oleje, jako je levandule nebo meduňka, které navodí pocit uklidnění a bude se vám pak snadněji usínat. Na škodu není také jóga nebo meditační cvičení, které navodí pocit zklidnění těla i mysli.
vlasy před obličejem.jpg
Pokud budete dodržovat tato pravidla, odměnou vám bude kvalitní spánek a ráno se probudíte plni energie a s dobrou náladou do nového dne.