Alternativní bydlení, které vás v mnohé může překvapit

Kdo chce dnes bydlet ve svém, musí si buďto připlatit, nebo si najít alternativu. Ty bývají daleko levnější, a přitom nabízejí prakticky to samé.

Alternativní bydlení, které vás v mnohé může překvapit

Pokud zvažujete v dohledné době koupi vlastního obydlí, asi moc dobře víte, kolik takové bydlení stojí. Hodně záleží na tom, kam se chcete stěhovat. Menší obce do třiceti tisíc obyvatel jsou v tomto ohledu ještě relativně dobře, i když i v nich se už prodávají byty za donedávna neuvěřitelné ceny. Ovšem ve větších městech, natož pak v naší metropoli, je to už o něčem jiném. Miliony stojí i malé základní garsonky, které jsou sotva vhodné pro jednoho člověka, natož pak pro rodinu. V případě, že se nechcete zadlužit do konce svých dní, měli byste uvažovat o alternativě.

Kupte si mobilní domek

Alternativou není myšlenou spaní pod širákem nebo bydlení v podnájmu, ale koupě některého z celoročních mobilních domů Top-mobilnidomy. Moderní verze už si jen těžko spletete s karavany, ale pořád se nejedná o žádné paláce. Ovšem pro bydlení jsou i tak ideální, a to hned z několika důvodů.

Tím první je asi cena, která je mnohem nižší než u standardních obytných nemovitostí. Nemáte-li peněz nazbyt, a to nemá skoro nikdo, ušetřit pár stovek tisíc se rozhodně vyplatí. Dokonce kvůli tomu nebudete muset dělat žádné velké ústupky. Tento druh bydlení, i když z venku trochu klame tělem, je opravdu vhodný pro celou rodinu. Skromnější rozměry vnitřních prostor bohatě vyvažuje vybavení, které je dá se říci kompletní. Veškerý nábytek i valná část elektrospotřebičů jsou v ceně. Nemusíte se tak více starat o nábytek a další nezbytnosti, které také nestojí málo.

Za bydlení nemusíte dát mnoho

Problémy nebudete mít ani s úřady. Není totiž potřeba mobilní domek složitě registrovat tak jako v případě stacionární verze. Nejedná se totiž o stavbu jako takovou, takže vám postačí pouhé ohlášení na stavebním úřadě. Snížením nutnosti jednat s byrokraty ušetříte nejen spoustu času, ale i své nervy. Skvělé navíc je, že ani pozemek nemusí být stavební parcelou, což značně snižuje jeho cenu.