Zlomené srdce opravdu bolí

Nešťastná láska nebo jiná ztráta blízkého člověka je velký zásah do vašich citů, při kterém váš organismus dostává pořádně zabrat. Netrpí jen vaše psychika, strádáte i po fyzické stránce. Váš nervový systém selhává. Zlomené srdce není jen obrazné vyjádření, ale skutečná diagnóza, na kterou mohou slabší jedinci dokonce i umřít.

Pokud člověk čelí velkému stresu, který nastane v případě ztráty blízké osoby, začnou se mu v těle dít nehezké věci. Hormon kortizol, který vylučují nadledvinky v případě stresové situace či jiného hrozícího nebezpečí, zvyšuje hladinu cukru v krvi, což má za následek mnoho problémů. Jeho zvýšená produkce totiž negativně ovlivňuje řadu tělesných funkcí.

Tělo a duše
Vzájemné propojení tělesných a duševních pochodů mají za následek psychosomatické nemoci. Nejhorší je stres, který výrazně ovlivňuje tělesné funkce organismu. Napětí se v těle protíná a může zasáhnout hned několik orgánů najednou.

Jak se syndrom zlomeného srdce projevuje?
·         Oslabená imunita
·         Nemoci srdce
·         Zhoršený spánek
·         Bolesti na hrudi
·         Potíže s dechem
·         Celková slabost
·         Nechutenství
·         Sexuální nechutenství
·         Migrény
·         Dvojité vidění
·         Podrážděnost
·         Prudké změny nálad

Ztráta milované osoby je vyčerpávající záležitostí, proto je velmi těžké se z ní vzpamatovat. Přinášíme proto pár rad, jak si uchovat zdraví a být zase co nejrychleji fit.
1)      Jezte dobře. Svůj jídelníček obohaťte sacharidy a vitamíny, abyste lépe zvládali vyčerpanost, stres a deprese.
2)      Choďte na procházky. Pobyt na čerstvém vzduchu rozproudí krev, posílí srdce a pomůže vyčistit mozek.
3)      Cvičte. Cvičení posiluje tělo a pomáhá lépe zvládat stres.
4)      Jeďte na dovolenou. Poznávání nových míst i nových lidí je přesně to, co potřebujete a co vám dodá chuť do života.
5)      Kupte si něco hezkého. Nakupování vás rozptýlí a tak se budete cítit o něco lépe.
6)      Najděte si koníček. Volný čas využijte pro své záliby, které jste tak dlouho odkládali. Nová aktivita vám zvedne náladu.
7)      Piště si deník. Vypsat své pocity a emoce je výborná metoda, jak se zbavit stresu.