Technické vymoženosti

Technika mi dělala vždycky problém. Pamatuj si, na základní škole. Myslím, že jsem v tom byla opravdu nešikovná. Pamatuji si, že jsem měla něco se stavit. Bylo to ale opravdu jednoduché, ale myslím, že na mě asi složité. A nevím proč, ale někdy mi to nešlo. Nejhorší pro mě byl první úkol, a to nějaké jednoduché kolo sestrojit. Nebylo to jako kolo pro velké nebo pro děti, ale jen tak se strojit malinké do ruky. A vůbec by nevadilo, že to bylo úplně chatrné. Jenže já jsem to vůbec nevěděla. Neuměla jsem, jak to navrhnout. A udělat kolo. A já jsem se divila tomu, proč mám dělat kolo? Řekněte mi, které děti dělaly rády něco takového nudného? Tak a tady začal můj odpor k technice. Technice jsem vůbec nerozuměla. Myslela jsem, že technika je záležitost pouze můžu a kluků a nevím proč já bych měla umět něco do techniky. Já jsem raději vařila. Už od malička jsem byla spíše holčičí typ a pouze jenom holčičí typ. Těšila jsem se, až budu mít třeba své miminko a budu ho vozit v kočárku.

Navrhněte techniku.

Už jako dítě jsem ráda vozila panenky další hračky v kočárku. Tak proč bych se měla zajímat o nějakou techniku? Vůbec mě to nezajímalo a bylo mi jedno, co to je. Vím, že technika je všude. Technika je taky to, když bych měla kočárek. Musel to taky někdo navrhnout. A po všem technika je hlavně to, co se hýbe. Co se dá jakoby oživit. Nicméně ale vím, že techniku má kdekdo rád.

Technický stav vozidla je důležitý.

 Vemte si třeba mobil. Velmi ráda mám mobil a taky notebook. Samozřejmě vím, že je to technika, ale tohle je něco jiného než nějaké složité věci. Nebaví mě nic navrhovat. Možná bych si tak navrhla svůj mobil. To by mě i bavilo. Byl by pěkně růžový a pěkně hladký. Mám ráda, když jsou věci technicky vyspělé. A sice je to skvělé takhle pro mě, ale já bych to vůbec nechtěla vyrábět nebo navrhovat. Navrhla bych maximálně tak design techniky. Ale ne vůbec to, jak by to mělo fungovat. Myslím, že kdybych navrhla nějakou technickou věc, tak by to asi dlouho nefungovalo. Nevím, jak by to mělo fungovat a proč. Proto raději techniku nechávám těm, co se o to zajímají a jsou v tom dokonalí.