Prioritou je zdraví aneb jak se chránit?

Podzim i zima jsou zejména obdobím, kdy se daří bacilům. Ti pak napadají a útočí na nás. Nejedná se však jen o boj proti chřipkovému onemocnění, nachlazení apod. Kompletní prevence a ochrana lidského zdraví je velmi podstatná. Čím více na to budete myslet a především i dbát na důkladnou prevenci, o to více vám vaše tělo bude vděčné. Odměnou bude eliminace chorob, ale rovněž předejití civilizačním chorobám apod. V pozdějším věku budete nejen hýřit energií a nespoutanou vitalitou.

tropické ovoce

Myslete na své zdraví a chraňte si ho!

 

Chránit a hýčkat své tělo a podporovat v rámci prevence přírodní cestou. Ne nadarmo se říká, že nejdůležitější je zdraví. Bohužel, i když to zní většinou jako fráze. V případě onemocnění si až uvědomíme, jakou hodnotu má lidské zdraví pro člověka.

ovocné misky

Prevence aneb vsaďte na přírodní zdroje

 

Po celý rok dopřejte tělu a zásobte vitamíny za pomoci přírodní cesty. Nejlepší volbou je vždy sezónní ovoce a zelenina. Vše v dostatečném množství, tj. každodenní konzumace. Nemusí se jednat jen o konzumaci pouze syrové zeleniny. Zejména v letních měsících můžete ve vydatné míře jíst a vařit lehké zeleninové polévky, grilovat zeleninu, ideální jsou zeleninové i ovocné saláty apod. Naopak v zimním období si dopřejte zapečenou zeleninu, tepelně upravenou mraženou zeleninu, atd.

 

Pít aneb neopomíjet hydrataci zevnitř

 

Nejlepší volbou jsou neslazené čaje, neperlivá minerální voda nebo zcela obyčejná voda. Alternativou je i voda s kousky čerstvého ovoce, jako je například meloun, pomeranč, grep apod. Pro osvěžení v letních dnech je ideální voda s plátky salátové okurky. Rovněž zeleninové šťávy jsou přínosné. Ideálně dělané doma za pomoci odšťavňovače, které jsou nejzdravější formou.

servírovaná zelenina

Pro boj nejen s chřipkou

 

Pakliže se přeci jen tělo potýká s nemocí, ať už se jedná o chřipkové onemocnění apod. Než se rozhodnete tuto záležitost řešit za pomoci antibiotik, zvolte lepší a efektivnější alternativu. Jednak se jedná o mnohem šetrnější přístup. Na trhu jsou zcela dostupné minerální a stopové látky, vitamíny apod., které jsou rozpustné ve vodě. Efektivní je rovněž, pokud upřednostníte homeopatika před klasickou léčbou.