K učení i k hraní

Pokud máte doma předškoláka nebo čerstvého školáka, možná by se vám do bytu hodila i jedna drobnost v podobě moderní a užitečné magnetické tabule.

K učení i k hraní

Prvňáčci to mají často ve škole nejtěžší, jelikož jsou nuceni zvykat si na nové prostředí a režim. O něco jednodušší to mají ratolesti, které si ještě předtím prošly alespoň jedním rokem školky, ale těch je dnes stále méně a méně. Přeci jen, školek už moc není a ty, které fungují, mají často neustále plný stav, takže nepřibírají. Mezi problémy čerstvého školáka ale nemusí patřit pouze nižší schopnost aklimatizace na nové prostředí a lidi kolem sebe, ale rovněž i na učení. Ne každému leze látka do hlavy sama a s mnohými malými žáky je nutné procvičovat učivo i doma.

Dětská tabule

Z toho důvodu byste si měli pořídit do bytu magnetickou tabuli pro děti https://www.chytraliska.cz/kategorie/magneticke-tabule-pro-deti/, díky které můžete svým ratolestem lépe vysvětlit dané učivo. Je určitě lepší způsob vše názorně ukázat na velké ploše než se krčit u sešitu.

Když se řekne tabule, hlavně starší ročníky si ihned vybaví obrovské monstrum, kterými byly vybaveny všechny třídy na základních, respektive středních školách. V mnoha vzdělávacích institucích se konec konců používají dodnes. Stále více se ale prosazují daleko lehčí typy, které se snadno skladují, přenášejí a jsou daleko levnější. A mezi ty patří i dětské verze, i když ty se ve školách přeci jen nepoužívají. Tam je zapotřebí větší modelů, ale princip obou typů je stejný.

Moderní tabule

Magnetické tabule, jak už je zjevné z jejich názvu, mají schopnost udržet magnety, a tudíž se k nim dají snadno připínat různé obrázky. To v mnoha ohledech zjednodušuje výklad, jelikož se omladina nejlépe učí právě z obrázků. Samozřejmě, že je možné tyto plochy používat i ke psaní, počítání a také kreslení. K tomu se ale nepoužívá klasický fix, ale speciální popisovače, které jsou vyloženě pro tento účel stvořeny. Kdybyste psali na plochu fixem nebo snad perem, mohli byste ji nenávratně poškodit a museli byste si nejspíš pořídit novou.