Cesta jak ušetřit


Přišlo vám vyúčtování za elektřinu a kvůli vyšší ceně za jednotku budete platit mnohonásobně víc než v předchozích letech? Řešení máte víc. Můžete si změnit dodavatele, ale v tomto případě se raději vyhněte těm, kteří jsou na trhu teprve krátkou dobu, protože jsou nestabilní a nezaručí vám ani sjednanou cenu, ani to, že ještě za rok budou fungovat – mohli byste dopadnout jako zákazníci dodavatele plynu, který náhle zkrachoval.

montáž panelu

Můžete snížit spotřebu
Výhodu dnes mají všichni, kteří raději nevěřili proklamacím státu o levné elektřině a nepořídili si celý dům na elektřinu. Lidé, co to udělali hořce zaplakali, když zjistili, že například topení elektřinou bude suverénně to nejdražší řešení ze všech. Topit se musí, a tak buď můžete snížit teplotu v domácnosti, což může vést ke vzniku plísní a samozřejmě ke snížení komfortu bydlení, anebo si můžete nechat nainstalovat solární panely na střechu – dotace vám pomůžou snížit náklady na jejich pořízení.

solární panely

Fotovoltaika je poslední roky hodně diskutované téma, a není se čemu divit. Kdo chce platit dodavatelům méně, ten si panely už pořídil anebo nad tím uvažuje. Mnohdy v rozhodování pomohly právě dotace, které vám můžeme pomoct vyřídit. Jejich získání vám pokryje náklady za pořízení panelů, a to se určitě vyplatí zkusit.

Elektřinu, kterou si sami vyrobíte můžete použít k provozu domu anebo třeba k nabíjení auta. Mnozí dodavatelé od vás vyrobenou elektřinu dokonce rádi vykoupí, anebo ji můžete přeposlat třeba někomu z rodiny. Díky bateriím ji můžete uložit na později a využijete ji, až to bude potřeba. Mít doma panely sníží jednak cenu za vyúčtování od dodavatele a také budete soběstačnější, protože nebudete závislí na tom, co vám dodavatel dodá. V případě výpadků nebo velké bouřky budete moct být v klidu, což určitě oceníte nejen vy, ale celá vaše rodina.